3 diety, podle kterých hubnou slavní - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » 3 diety, podle kterých hubnou slavní

3 diety, podle kterých hubnou slavní

autor: Redakce

Do měsíce 10 kilo dole

3 diety, podle kterých hubnou slavní

Obdivujete křivky a mladistvý vzhled herečky salmy hayek? Nebo sexy tělo modelky gigi hadid? vydejte se s námi na Cestu k dokonalé postavě do bikin podle vzoru hollywoodských hvězd.

Pokud se vaše každodenní strava skládá především z potravin chudých na živé složky, můžete očekávat, že se dřív nebo později dostaví onemocnění podmíněné právě nevhodnou stravou. Může se jednat například o cukrovku, arteriosklerózu, poškození plotének, ledvinové a žlučové kaménky, jaterní onemocnění či třeba parodontózu, obezitu nebo celulitidu. Proto je důležité se na cestě ke zdravému životnímu stylu zamyslet nad vlastními stravovacími zvyklostmi, pochopit jejich nedostatky a následně je změnit.

1
Eskimo dieta

Pro milovníky ryb
Tuto dietu zpopularizovala slavná herečka Salma Hayek, a když se podíváte na její postavu, musíte uznat, že opravdu funguje. Eskimo dieta, zvaná také Eskymácká, už dle názvu napovídá, že jde převážně o stravu bohatou na ryby ve všech možných podobách. Ti, kteří ryby milují, budou touto dietou nadšeni.

JAK FUNGUJE:
Rybí maso obsahuje obvykle více vody a méně tuku než maso savců. Je velmi dobře stravitelné, což je dané jeho strukturou: má relativně krátká svalová vlákna (méně než 20 mm) a malé množství nestravitelného vaziva. Rybí maso obsahuje okolo 40 mg cholesterolu/100 g. Je považováno i za bohatý zdroj některých minerálů (Ca, P, mořské ryby i I) a vitaminů (A, B, D, E).

DÉLKA:
Měsíc a déle.

PŘÍJEM:
Při této dietě je potřeba jíst hodně bílkovin, hlavně ryby a mořské plody, povolené je také kuřecí maso. Důležité je vypít 2 litry bylinkového čaje nebo neperlivé vody denně. Nutné je také vyhýbat se umělým dochucovadlům.
Povolené potraviny: rybí filety, čerstvě připravené celozrnné müsli, dušená šunka, panenský olivový olej, nízkotučné jogurty, plody moře, ovoce a zelenina /s výjimkou banánů a hroznového vína/
Zakázané potraviny: potraviny s velkým množstvím tuků a uhlohydrátů, např. rafinované oleje, jehněčí maso, hovězí maso, hrách, čočka, plísňový sýr, koláče, vejce, sušenky, těstoviny, bílá rýže, cukr
Druhy ryb:
Treska skvrnitá: Je mimořádně libová (0,1 g tuku na 100 g rybího masa) a obsahuje lehce stravitelné bílkoviny, selen, jód, draslík, vápník, zinek, vitaminy skupiny B.
Okouník: Vyniká obsahem selenu, který podporuje imunitní systém, a jódu, který má příznivé účinky na metabolismus.
Losos: Představuje komplexní ochranu srdce a cév.
Doporučovaná spotřeba ryb hovoří o 12 kg za rok. Spotřeba ryb se ve vyspělých státech Evropy pohybuje mezi 10–20 kg/osoba/rok. Velmi vysoká je pak ve skandinávských zemích a na Islandu – tam zkonzumují 26,7 kg/osoba/rok. Vyhýbejte se smažení v těstíčku nebo trojobalu. Maso spíše grilujte nebo duste. Na pečení stačí malá lžička oleje.

KALORIÍ
1 200 kcal za den. Po dvou týdnech můžete zvýšit i na 2 000 kcal. Toto množství již neodpovídá dietnímu příjmu kalorií, ale doporučovanému zdravému příjmu kalorií u žen s normální vahou.

ÚBYTEK NA VÁZE
3–6 kg/měsíc

Shrnutí diety
+

• Díky dostatečnému přísunu nenasycených mastných kyselin z ryb, vitaminů a přírodních enzymů z ovoce a zeleniny, které se doporučují jíst v syrovém stavu, se budete cítit skvěle a plní energie.
• Dieta má anti-aging efekt.
• Jód obsažený v mořských rybách navíc stimuluje funkci štítné žlázy, což má pozitivní vliv na hubnutí.

• Jediné, co hovoří proti této dietě, je kvalita ryb na pultech našich obchodů. Ryby kvůli znečištění moře mohou obsahovat vysoké množství těžkých kovů. Je proto důleži-té mít kvalitní a spolehlivý zdroj nákupu čerstvých ryb.

2
Malibu dieta

Podle hvězd Hollywoodu
Zhubněte pomocí ovoce a zeleniny, vody, slunce a pohybu. Dieta je založená na příjmu potravy bohaté na lipotropní látky, jako jsou například aminokyseliny Metionin a Lysin; Cholinu a Inositolu ze skupiny B vitamInů; vitamInů B6, B12, C, Karnitinu a jÓdu. Touto stravou, pobytem na slunci, pohybem na čerst-vém vzduchu i ve vodě a dostatečným přísunem tekutin můžete nastartovat přirozené spalování tuků.

JAK FUNGUJE:
V nákupním košíku se objevují čerstvé ryby, sója – tofu, nízkotučné sýry a velké množství ovoce a zeleniny. Součástí diety je hodně pohybu na slunci a ve vodě (nejlépe v moři). U nás ho lze nahradit
i pravidelným plaváním v bazénu.

DÉLKA:
V našem podnebném pásmu je vhodná jako letní stravovací plán. Nejméně však tak dlouho, dokud nedosáhnete své vysněné „postavy do bikin“.

PŘÍJEM:
Čerstvé ryby, sója – tofu, nízkotučné sýry a velké množství ovoce a zeleniny. Pravidelný přísun tekutin, které hydratují buňky a pomáhají eliminovat toxiny.

KALORIÍ:
Nepočítají se, strava se upravuje podle přání. Nejlépe však kolem 1 500–1 700 kcal.

ÚBYTEK NA VÁZE:
Jednoznačně rychlý.

Shrnutí diety
+

• Veselá, lehká dieta s pohybem na slunci a ve vodě, plná šťáv, vitaminů a kvalitních bílkovin.
• Pravidelná hydratace organismu.

• Nedostatek vitaminů a minerálů v doporučené stravě tak, aby mohl fungovat zmíněný efekt lipogeneze a lipolýzy – je nutné konzumovat doplňky stravy.
• Součástí diety je pohyb na slunci k regulaci hormonální hladiny a pohyb v mořské vodě, což v našem případě není dlouhodobě proveditelné. Určitě si ale můžete vzít z této diety vše dosažitelné a užít si léto plnými doušky.

3
Lipotropní dieta

Low Carb plan
Dietní plán od kalifornských biochemiků založený na velmi podobných principech jako Malibu Dieta. Ve výkladu najdeme drobné změny, ale plán je mnohem lépe propracovaný. Důležitý je přísun potravin bohatých na lipotropní látky a vitamIny. Doporučená strava je bohatá na mastné kyseliny (tuky) s krátkým až středně dlouhým řetězcem = max. 12 atomů uhlíku, A to nejlépe v nenasycené podobě. Tyto tuky se neukládají, nýbrž je organismus používá na okamžitou výrobu energie. Nasycené mastné kyseliny s dlouhými řetězci se nedoporučují.

JAK FUNGUJE:
Dostatečný příjem potravin bohatých na lipotropní látky, omezení přísunu komplexních sacharidů, omezení nasycených mastných kyselin zaručuje nastartování
přirozeného metabolismu tuků.

DÉLKA:
Neomezená.

PŘÍJEM:
Součástí jídelníčku jsou ryby, krabí maso, kvalitní kuřecí maso, játra a ledviny. K tomu velké množství čerstvého ovoce, salátů a syrové zeleniny. Denně ½ hrníčku čerstvě připraveného müsli, přírodní rýže, nízkotučné sýry, za studena lisované rostlinné oleje, sója, semínka a ořechy. Maso se vždy konzumuje pokapané citronem. Nejlepší je sníst citron po konzumaci masa i s dužinou, čímž se zvýší účinnost vitaminu C v něm obsaženém (kdo to snese).

KALORIÍ:
Kalorie se sice nepočítají, ale ne více než 2 000 kcal denně.

ÚBYTEK NA VÁZE:
Jednoznačně rychlý a uspokojující.

Shrnutí diety
+

• Vyvážený, kvalitní dietní plán.
• Velmi jednoduchý princip, který odpovídá komplexnosti diety.
• Zabraňuje hromadění cholesterolu a tuku v játrech.

• Jako u všech diet přicházejících ze slunných oblastí může být problém v kvalitě nabízených potravin v našich obchodech. Předně co se ryb, vnitřností a masa týče.

Související články